PRAVIDLA OD KRTEčKA PRO TřÍDU „MODRÁ PASTELKA"

Pravidla ve třídě i v celé školce nám usnadňují společné soužití, harmonii a pohodu. Na začátku školního roku děti přicházejí do mateřské školy a nejprve se s novým prostředím seznamují. Krteček je kamarád, který nás provází celým dnem a učí nás jak se k sobě vzájemně chovat i jak se chovat k dospělým.

V průběhu roku si děti na nové prostředí již přivyknou,dokáží spolupracovat s kamarády a respektují paní učitelky i ostatní zaměstnance školky. Současně v tomto období začínáme společně s Krtečkem vytvářet pravidla, směřující k vzájemnému porozumění a respektování. Všechny návrhy a nápady zakreslujeme formou piktogramů na velký arch papíru, který je umístěn tak,abychom se mohli na své obrázky kdykoliv podívat.

Nejmladší děti přijímají nejprve velmi jednoduchá a srozumitelná pravidla, která jsou snadno zapamatovatelná. Opakujeme si je denně pomocí básničky,ve které se říká, co a jak správně dělat.

RUCE

Moje ruce pomohou ti, a ty tvoje pohladí, žádnou hračku nezarmoutí, hrady z kostek postaví.

PUSA

Moje pusa, i ta tvoje, umí hezká slovíčka, poprosí a poděkuje, umí zahřát srdíčka.

UŠI

Navzájem si nasloucháme, to se jinak nedá! Nemluvíme, pozor dáme, když se ruka zvedá.

SRDCE

Já i ty jsme kamarádi, umíme si pomáhat, máme se tu všichni rádi, ve školce je každý rád.